Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Hlohovec - oficiálna stránka mesta

Tlačové správy mesta

Škôlkári súťažili pod olympijskými kruhmiVytlačiť
 

Olympiáda materských škôlDeti z materských škôl okresu Hlohovec sa 23. mája 2018 stretli na 11. ročníku Olympiády vo viacboji všestrannosti. V troch súťažných disciplínach hralo o medaile 75 detí zo šiestich škôlok z Hlohovca a jednej z Bojničiek.

Organizátorom tohto športového podujatia je už tradične Materská škola Fraštacká, ktorá je elokovaným pracoviskom MŠ Nábrežie. Po úvodnom nástupe siedmych družstiev v mestskej telocvični sa pod vztýčenou olympijskou vlajkou rozhorel olympijský oheň. Hneď potom, ako malí športovci zložili sľub, začalo sa meranie síl. Deti súťažili v troch disciplínach: beh 2 x 10 metrov, hod loptou a skok do diaľky z miesta. Malých olympionikov počas jednotlivých disciplín povzbudzoval a zabával šašo Tony. Kým čakali na vyhlásenie výsledkov, zatancovali si s ním aj na diskotéke. Deti sa počas dopoludnia spoločne zabavili a predviedli vynikajúce športové výkony, za ktoré získal každý jeden športovec zlatú medailu a účastnícky diplom. Každá zúčastnená materská škola spolu s diplomom pre kolektív dostala aj balíček športových potrieb, ktoré vedia v triedach využiť v rámci pohybových aktivít. Rodičia, ale i učitelia, ktorí vedú deti k športu, robia pre nich viac ako len trénovanie športových zručností. Účasťou na tejto a podobných súťažiach upriamujú pozornosť najmenších na obyčajnú radosť z hry a pohybu. Organizátorom tejto súťaže i učiteľkám reprezentujúcich detí za to patrí vďaka.


 
 

Príďte spoznať Zámockú záhraduVytlačiť
 

Víkend otvorených parkov a záhrad v HlohovciPrvý júnový víkend bude na Slovensku tradične patriť historickým parkom a záhradám. Už 10. ročník kultúrno-vzdelávacieho podujatia Víkend otvorených parkov a záhrad prinesie desiatky sprievodných aktivít, vďaka ktorým spoznáte tieto miesta úplne iným spôsobom.

Do celoslovenského podujatia sa opäť zapája aj Mesto Hlohovec spolu s Vlastivedným múzeom a v nedeľu 3. júna sú pre návštevníkov Zámockého areálu pripravené o 10:00 a 13:00 dve komentované prehliadky. Počas prechádzky po najväčšom platanovom háji v strednej Európe sa dozviete niečo o jeho histórii, ale aj mnohé zaujímavosti o jeho faune a flóre. Určite si nezabudnite všimnúť majestátnu Borovicu lesnú, ktorá v minulom ročníku celoslovenskej súťaže Strom roka obsadila skvelé 2. miesto! Podujatím budú sprevádzať riaditeľ Vlastivedného múzea Jozef Urminský so svojimi kolegami a zamestnankyňa Odboru životného prostredia mestského úradu v Hlohovci Natália Foltinovičová. Všetci návštevníci sú srdečne vítaní, priestor bude aj na otázky a diskusie o minulosti, ale aj budúcnosti parku.

Víkend otvorených parkov a záhrad je celoslovenské podujatie, ktoré sa každoročne koná v dňoch 1. až 3. júna, teda prvý júnový víkend. Do akcie sa s prehliadkami a sprievodným programom zapájajú rôzne slovenské mestá ako Bratislava, Nitra, Sereď či významné slovenské arboréta ako Lesnícke arborétum v Banskej Štiavnici alebo v Liptovskom Hrádku. Zoznam všetkých zapojených parkov a záhrad, spolu s programom podujatia nájdete na www.vopz.sk.


 
 

Primátor ocenil Hlohovčanku Máriu BalagovúVytlačiť
 

Ocenenie Márie BalagovejPrimátor mesta v stredu 16. mája 2018 udelil Cenu primátora Hlohovčanke Márii Balagovej za celoživotnú prácu a mimoriadny prínos v oblasti kultúrno-spoločenského života v meste.

Mária Balagová stojí za mnohými podujatiami, ktoré sa v Hlohovci odohrali. Pravidelne sa zúčastňuje recitačnej súťaže Vansovej Lomnička, v ktorej získala už mnoho ocenení a vo voľnom čase píše poviedky o svojom detstve.

Blahoželáme a prajeme jej veľa elánu do ďalších rokov!


 
 

Mestský policajt ocenený za úspešnú reprezentáciu na streleckých súťažiachVytlačiť
 

Mestský policajt zvíťazil na streleckej súťažiMestský policajt z Hlohovca Stanislav Hankoščák zabodoval na streleckej súťaži s medzinárodnou účasťou v Komárne. Medzi takmer 70 účastníkmi získal v kategórii jednotlivcov 1. miesto. Ako tím skončili naši policajti na 4. mieste spomedzi 17 družstiev.

Za úspešnú reprezentáciu Mesta Hlohovec a Mestskej polície Hlohovec na streleckých súťažiach, v ktorých žal úspechy aj v predchádzajúcich rokoch S. Hankočšáka v utorok 22. mája 2018 ocenil primátor Miroslav Kollár.

Blahoželáme!

 

Primátor mesta ocenil S. HankočšákaPrimátor mesta ocenil S. Hankočšáka


 
 

Vyhlasujeme súťaž o najkrajšie tablo stredných a materských škôlVytlačiť
 

maturitné tabloPrimátor mesta Hlohovec Miroslav Kollár vyhlasuje súťaž o Najkrajšie maturitné tablo a Najkrajšie tablo predškolákov. O víťazovi rozhodne hodnotiaca komisia, ktorá bude posudzovať všetky vystavené tablá na území mesta. Triedy s najkrajšími tablami budú ocenené.

Prihláste vaše tablo do súťaže a vyhrajte. Maturanti získajú finančnú odmenu, škôlkari súťažia o milé darčeky. V prihláške, ktorú zasielajte na adresu media@hlohovec.sk, uveďte názov školy, triedu a kontaktné údaje na zodpovednú osobu, ktorej sa v prípade umiestnenia ozveme. Nezabudnite napísať aj to, kde sa tablo nachádza a priložiť jeho fotografiu. Tablá budú zverejnené na facebookovej stránke Mesta Hlohovec a hlasovať za ne môže aj verejnosť. Albumy s tablami budú zverejnené a hlasovanie spustené po vystavení všetkých tabiel vo výkladoch. Maturanti súťažia v máji, škôlkari v júni. O výsledkoch oboch súťaží vás budeme informovať.


 
 

Mesto Hlohovec si pripomenulo výročie víťazstva nad fašizmomVytlačiť
 

Kladenie vencov v HlohovciMesto Hlohovec si pietnym aktom kladenia vencov v stredu 9. mája 2018 pripomenulo Deň víťazstva nad fašizmom. Spomienky sa okrem predstaviteľov mesta, zamestnancov mestského úradu, zástupcov Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov a armády zúčastnili aj predstavitelia okresného úradu, spoločenských organizácií, klubov seniorov a detí z materských a základných škôl.

Už 73 rokov si na Slovensku spomíname na výročie kapitulácie nacistického Nemecka, ktorá vstúpila do platnosti 8. mája 1945. Zástupca primátora mesta Miloslav Drgoň vo svojom príhovore vyzdvihol dôležitosť pripomínania si takýchto historických udalostí. „Ja našou povinnosťou pamätať si na tieto udalosti a odovzdávať ich odkaz ďalej. Je to veľký záväzok hlavne pre nás, ktorí sme sa narodili po druhej svetovej vojne a neboli sme tvárou v tvár konfrontovaní s jej drámami a následkami. Priami svedkovia tohto ukrutného boja totiž pomaly odchádzajú. Nemôžeme dovoliť, aby svet idúc v ústrety k novým výzvam a starostiam zabudol na tieto udalosti. Máme povinnosť nezabúdať, spomínať a pripomínať si tragédiu, ktorá sa tak smutne zapísala do dejín - tragédiu, ktorá rozdelila celú Európu.“

Kladenie vencov v HlohovciPočas pietneho aktu sa prítomným prihovoril aj  Jozef Dolník, člen Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov v Hlohovci. Pripomenul prítomným, aké je dôležité uctiť si hrdinov minulosti a vážiť si privilégium, akým mier bezpochyby je.

 


 
 

Námestie v Hlohovci opäť rozkvitneVytlačiť
 

Deň kvetov v HlohovciTradičný májový kvetinový trh zažijeme v Hlohovci na Námestí svätého Michala v tomto roku, v druhú májovú sobotu, už po devätnástykrát. Deň kvetov, ktorý sa stal obľúbeným podujatím domácich i obyvateľov z okolitých miest a obcí, ponúkne predaj črepníkových, rezaných a sušených kvetov, okrasných krovín a záhradných doplnkov. Okrem toho budú mať pestovatelia citrusov možnosť dať si zaštepiť svoje vlastné, z domu prinesené citrusové rastliny. V ponuke bude tiež široká ponuka občerstvenia a ďalšieho tovaru.

Novinkou tohtoročného Dňa kvetov budú detské tvorivé dielničky v parku pri fontáne, ktoré zastrešuje Centrum voľného času Dúha spolu so Základnou umeleckou školou v Hlohovci a zamestnancami mestského úradu. Deti si v čase od 9:00 do 13:00 budú môcť vyrobiť vlastné odznaky, kvety z papiera, maľované kamienky či vyfarbiť obrázok pre mamičky k ich nedeľnému sviatku. Nebude chýbať ani maľovanie na tvár.

O hudobno-tanečný program sa postará Mestské kultúrne centrum. Po minuloročnom úspechu bubeníkov z Tambores vám svoju bubnovú šou predvedú aj tento rok. Ich rytmy rozpulzujú námestie hneď po slávnostnom otvorení podujatia už krátko po deviatej hodine. Neskôr návštevníkov roztancujú mažoretky Sašetky a deti z folklórneho súboru Inovček. Nakupujúcim zaspieva Pavol Laták a spevácky súbor Peterský hlas.

12. mája teda určite neseďte doma. Organizátori i predajcovia sa na vás tešia na námestí plnom kvetov s pestrým program pre malých i veľkých.

PROGRAM
Deň kvetov - 12. 5. 2018

9.00 - Slávnostné otvorenie
9.05 - TAMBORES
9.25 - Sašetky
9.35 - Inovček
9.50 - Pavol Laták
10.30 - TAMBORES
10.50 - Sašetky
11.00 - Pavol Laták
11.30 - PEGO 2
11.45 - Sašetky
13.00 - Peterský hlas
13.30 - Vystúpenie žiakov ZUŠ
14.00 - Ukončenie programu

9.00 - 13.00 - Detské tvorivé dielničky


 
 

Informácia pre poskytovateľov zdravotnej starostlivosti v meste Hlohovec Vytlačiť
 

ilustračný obrázok Poliklinika HlohovecMesto Hlohovec, v  súlade so schváleným Programom rozvoja mesta plánuje vypracovať projektový zámer a reagovať na aktuálne vypísanú výzvu Ministerstva zdravotníctva SR IROP-PO2-SC212-PZ-2018-8 v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu o možnosti zriadenia Centra integrovanej zdravotnej starostlivosti na území mesta Hlohoveca to rekonštrukciou súčasnej budovy Nemocnice s poliklinikou.

V procese prípravy projektového zámeru sa realizujú verejné konzultácie s rôznymi aktérmi s cieľom pripraviť dlhodobo udržateľný koncept moderných, efektívnych a kvalitných služieb integrovanej zdravotnej a sociálnej starostlivosti a služieb podpory zdravia.

V prípade Vášho záujmu o účasť na tvorbe konceptu Centra a následne poskytovania služieb zdravotnej starostlivosti v meste Hlohovec, kontaktujte prosím PhDr. Martinu Kováčovú, Odbor stratégie, rozvoja mesta a územného plánovania (martina.kovacova@hlohovec.sk, 033/73 68 235), najneskôr do 20. mája 2018.


 
 

Mažoretky z celého Slovenska budú v Hlohovci súťažiť o majstrovský titulVytlačiť
 

Plagát Majstrovstvá Slovenska v mažoretkovom športeV Hlohovci bude v prvý májový víkend viac dievčat na meter štvorcový ako v ktoromkoľvek inom meste na Slovensku. Pricestuje k nám 33 mažoretkových súborov z celého Slovenska od západu až po východ. Dôvodom sú Majstrovská Slovenska v mažoretkovom športe, ktoré sa konajú v našom meste počas víkendu od 5. – 6. mája 2018.

Pri tejto príležitosti sa mažoretkové súbory verejnosti predstavia už v piatok 4. mája 2018 od 17:30 v sprievode mestom a vystúpeniami na Námestí sv. Michala. V sprievode bude asi 600 mažoretiek, ktoré budú prechádzať mestom za doprovodu bubnovou šou. Vyrazia na pešej zóne od základnej školy na ulici M. R. Štefánika s cieľom na Námestí sv. Michala. Tu sa mažoretky krátko predstavia. Zaznie úplne nová hymna Majstrovstiev Slovenska v mažoretkovom športe, ktorú zaspievajú Hlohovčatá. Na pódiu sa predstavia deti z rôznych súborov z Hlohovca. Zaspieva Igor Ignasio Pavelek z Trnavy. Na záver bude krátka diskotéka pre mažoretky spolu s laserovou šou.

sobotu 5. mája o 8:30 bude slávnostné otvorenie Majstrovstiev v športovej hale na Zábraní a hneď od rána sa začne súťažiť. Súťaž bude prebiehať i v nedeľu. V posledný večer, pred slávnostným vyhlásením výsledkov, bude mať krátky koncert Dominika Mirgová. Podrobný program nájdete na stránke Asociácie www.amas.sk. Z celého podujatia bude bežať online stream, ktorý môže sledovať každý, kto chce vidieť ako to v športovej hale prebieha, ale nemôže sa priamo zúčastniť.

mapa - dopravné obmedzenia počas Majstrovstiev Slovenska v mažoretkovom športePiatkový mažoretkový sprievod mestom spôsobí v čase od 17:30 aj obmedzenia v doprave.
Mažoretky budú prechádzať naprieč hlavným ťahom mestom, cez cestu II/507. Doprava bude v tomto čase riadená a regulovaná políciou. Zároveň bude v piatok podvečer pre dopravu uzatvorená aj časť Námestia sv. Michala. Dovoľujeme si vodičov prechádzajúcich Hlohovcom požiadať o porozumenie a trpezlivosť počas dopravných obmedzení a zároveň vás všetkých pozývame na dvojdňovú súťažnú prehliadku mažoretiek z celého Slovenska v športovej hale na Zábraní v Hlohovci.

Mažoretkám želáme, aby sa im podarilo predviesť tie najlepšie výkony. Veríme, že našim Sašetkám bude priať šťastie a potešia nás cennými kovmi. Hlohovčania, príďte ich povzbudiť a vytvoriť tú pravú športovú atmosféru!

Sašetky

 

 

 

 

 Viac o pripravovanom podujatí sa dozviete aj z diskusie Medzi nami, ktorú odvysielala Hlohovská televízia.


 
 

Registrácia spustená, štartuje Do práce na bicykliVytlačiť
 

Do práce na bicykli v Hlohovci

Celoslovenská kampaň Do práce na bicykli sa po roku opäť vracia aj do nášho mesta. Samosprávy a jednotlivé tímy sa môžu od 1. marca do 5. mája 2018 registrovať na webovej stránke www.dopracenabicykli.eu, hrať o zaujímavé ceny a podporiť rozvoj cyklodopravy vo svojom meste.

Piaty ročník kampane, do ktorej sa zapájajú mestá po celom Slovensku, nesie motto „Odhodlaj sa zmeniť svoj pohľad na cestu do práce!“. Začiatkom marca sa mesto Hlohovec pridalo k ďalším samosprávam a projekt podporilo svojou registráciou. Teraz majú priestor všetci tí, ktorí na cestu do práce využívajú svoje dvojkolesové vozidlo. Stačí vytvoriť 2 až 4-členné tímy zamestnancov vo firmách, inštitúciách alebo v organizáciách, ktoré budú počas mesiaca máj dochádzať do zamestnania na bicykli. Okrem zamestnancov je už druhý rok kampaň otvorená aj pre študentov stredných a vysokých škôl, čím sa kampaň stáva dostupnejšou aj pre mladšie generácie.

Novinky nebudú chýbať ani tento rok a ako organizátori uvádzajú, kampaň bude rozšírená o viaceré inovácie, ktoré súťažiacim spríjemnia prácu so systémom a prinesú súťaži nový rozmer. Najzaujímavejšou z nich je nový spôsob zaznamenávania jázd v podobe mobilnej aplikácie, ktorou bude doplnený tradičný spôsob evidovania najazdených kilometrov v konte súťažiaceho. Vylepšený spôsob evidencie okrem praktickej stránky prinesie aj cenné informácie o presných trasách, ktorými sa obyvatelia registrovaných miest presúvajú za svojou prácou, a tým dopomôže k lepšiemu plánovaniu investícií samospráv do infraštruktúry. Okrem toho sa do kampane plánuje tradične zapojiť aj mesto Hlohovec, ktoré si pre víťazné tímy a jednotlivcov pripravilo rôzne ceny a 25. apríla sa môžete tešiť na obľúbenú Cyklojazdu po Fraštáku.

Registrácia tímov je možná do 5. mája 2018 na webovom odkaze:            https://www.dopracenabicykli.eu/registracia-timu

Pred registráciou si pozorne prečítajte štatút súťaže na webovom odkaze:
https://www.dopracenabicykli.eu/statut-sutaze

Tešíme sa na vašu účasť!


 
 
Položky 61-70 z 599

dnes je: 16.7.2019

meniny má: Drahomír

podrobný kalendár

webygroup

English version

33885079

Úvodná stránka