Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Hlohovec - oficiálna stránka mesta

Najlepšie svetové filmy o ekológii v HlohovciVytlačiť
 

EkotopfilmHlohovec, 12. október 2017 – Mesto Hlohovec sa opäť stalo partnerom regionálnej Tour Ekotopfilm - Envirofilm, najstaršieho medzinárodného filmového festivalu s environmentálnou tematikou na svete. Milovníci prírody si počas jedného dňa, 20. októbra, v Kine Úsmev, budú môcť pozrieť 5 krátkych filmov a zapojiť sa do zaujímavej diskusie na tému Dokážeme ochrániť prírodu na Slovensku?. Pre žiakov základných a stredných škôl je doobeda pripravený zaujímavý a interaktívny Junior festival. Vstup je zdarma.

Regionálna tour festivalu Ekotopfilm - Envirofilm je celoročný projekt a jeho cieľom je priniesť do regiónov Slovenska najlepší výber filmov z aktuálneho ročníka. „Som nesmierne rád, že sa nám v Hlohovci darí z nášho festivalu budovať tradičné podujatie,“ hovorí Peter Lím, generálny riaditeľ festivalu Ekotopfilm - Envirofilm a dodáva: „Našim cieľom je prostredníctvom dokumentárnych filmov a sprievodných aktivít - diskusií na aktuálnu problematiku, inšpirovať a vzdelávať verejnosť a mladých ľudí v témach udržateľnosti. Snažíme sa meniť správanie spoločnosti vo vzťahu k životnému prostrediu, ovplyvňovať životný štýl Slovákov. Preto je pre nás dôležité prinášať do regiónov atraktívny program, ktorý má význam a motivuje k zodpovednosti. Návštevníkom v Hlohovci prinášame to najlepšie z festivalového ročníka 2017. Tešíme sa na každého z vás.“

Filmový festival Ekotopfilm - Envirofilm sa bude konať v hlohoveckom Kine Úsmev v piatok 20. októbra. Jeho program začína doobeda JUNIOR FESTIVALOM, ktorý je určený žiakom a študentom základných a stredných škôl.

Festival pokračuje večerným programom určeným pre širokú verejnosť. Každý, kto sa zaujíma o prírodu, ekológiu a záleží mu na prostredí, v ktorom žije určite privíta PÄŤ KRÁTKYCH FILMOV, víťazov tohto ročníka svetového festivalu. Filmy atraktívnym spôsobom otvárajú a poukazujú na niektoré z mnohých problémov, ktorým naša civilizácia čelí. Zo Slovenských tém sa dozviete viac  o tom, aký je život chránených Kamzíkov v Tatrách. Aký je príbeh o plytvaní jedla a prečo 50% z neho končí ako odpad porozpráva druhý film v poradí. Radi sa obliekame pekne a podľa posledných módnych trendov, pozrite si však ďalší film z programu festivalu, ktorý ukáže inú stránku módneho sveta – z pohľadu dopadu na ekológiu a našu planétu. Budúcnosť našich miest je názov filmovej eseje, ktorá sa zaoberá minulosťou, súčasnosťou a budúcnosťou urbanizácie. Prehliadku víťazných filmov ukončí príbeh (zne)svätenej rieky Gangy, ktorú uctieva miliarda ľudí a 500 miliónov ľudí je na nej závislých.

Program bude obohatený o hodinovú sekciu „mimo plátna – Dokážeme ochrániť prírodu na Slovensku?“  s tvorcami filmu Nesmrteľný les.

Prostredníctvom autentických záberov sa chalani z Arolla Film snažia sprostredkovať nadšenie pre divokú prírodu širokej verejnosti a prispieť k ochrane konkrétnych území divokej prírody. Do Hlohovca prídu predstaviť film režiséra Erika Baláža Nesmrteľný les, druhý z tatranskej trilógie, porozprávajú o špecifikách filmovania divokej prírody a motivácii nakrúcať dokumenty. Okrem filmárčiny nám priblížia v diskusii s Lászlóm Miklósom z Technickej univerzity vo Zvolene aj aktuálne problémy ochrany prírody na Slovensku. Aký význam má fungujúci ekosystém a aké hrozby naopak predstavuje jeho nepriaznivý stav? Čo hovoria filmári a ekológovia na súčasný stav odlesňovania? Aké sú aktuálne výzvy a riešenia pre fungujúcu ochranu prírody na Slovensku?

Mesto Hlohovec je ďalším rokom partnerom festivalu Ekotopfilm – Envirofilm, podujatie privítal aj sám primátor mesta Miroslav Kollár: „Minulý rok sme v Hlohovci hostili filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm po prvýkrát a ľudia ho prijali veľmi pozitívne. Záujem divákov o filmy s environmentálnou témou bol veľký a preto verím, že aj tento rok si k nám nájdu cestu. Program ponúka mnohé témy, ktoré stoja za zamyslenie. Pokiaľ nás zaujíma kvalita nášho života v budúcnosti, stav životného prostredia nemôže byť ľahostajný nikomu z nás. Ak premietané filmy otvoria oči aspoň zopár ľuďom, má tento festival zmysel."

Medzinárodný filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm má takmer polstoročnú tradíciu. Na území bývalého Československa sa po prvýkrát uskutočnil už v roku 1974 a v máji tohto roku sa konal jeho 44. ročník. Na festival sa prihlásilo rekordných vyše 1 000 filmov z 30 krajín sveta, z ktorých komisia vybrala do súťaže pre týždňový program festivalu 115 filmov z celého sveta. V poslednom ročníku sa na ňom zúčastnilo 40 spíkrov a  viac ako 19 000 návštevníkov.

Festival je realizovaný s finančnou podporou Trenčianskeho samosprávneho kraja.

Vstup na festival je ZDARMA. Viac info nájdete na: www.ekotopfilm.sk

 

oficiálna tlačová správa Ekotopfilm


 
 

dnes je: 16.8.2018

meniny má: Leonard

Dnes má službu:

Lekáreň U sv. Panny Márie
Námestie sv. Michala 25,
920 01 Hlohovec

033/7421242

ďalšie dni

Štvrtok 16.8.
Lekáreň U sv. Panny Márie
Námestie sv. Michala 25,
920 01 Hlohovec
033/7421242
Piatok 17.8.
Lekáreň Pri stanici
Železničná 4,
920 01 Hlohovec
033/7301859
Sobota 18.8.
Lekáreň Pod Terasou
Hollého 1,
920 01 Hlohovec
033/3000043
Nedeľa 19.8.
Lekáreň Podzámska
Podzámska 41/A,
920 01 Hlohovec
Pondelok 20.8.
Lekáreň Schneider
HM Tesco,
Za Váhom 4082/1
Utorok 21.8.
Lekáreň U sv. Michala
Hlohova 13,
920 01 Hlohovec
033/7302502
Streda 22.8.
Lekáreň U sv. Panny Márie
Námestie sv. Michala 25,
920 01 Hlohovec
033/7421242
Štvrtok 23.8.
Lekáreň Viktória
Nám. sv. Michala 5,
920 01 Hlohovec
033/7301868
webygroup

English version

29969481

Úvodná stránka