Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Hlohovec - oficiálna stránka mesta

Poslanci rokovali o kultúre, dotáciách aj o nových nariadeniach mestaVytlačiť
 

Rokovanie MsZPrvé rokovanie mestského zastupiteľstva mesta Hlohovec v roku 2018 sa konalo 22. februára. 30 bodový program, bohaté vstupy poslancov do rozpravy i aktívna účasť verejnosti v rámci vystúpení občanov - to je stručné zhrnutie osem a pol hodín trvajúceho zasadnutia.

Úvod patril tradične bodu Aktuálne informácie o meste, v ktorom primátor mesta Miroslav Kollár informoval poslancov i prítomnú verejnosť o stave v spoločnosti Nemocnica s poliklinikou, s.r.o. Avizoval upriamenie aktivít mesta na riešenie zachovania a rozvoja zdravotníckej a sociálnej starostlivosti v poliklinike a v jej areáli prostredníctvom projektu Centier integrovanej zdravotnej starostlivosti. Stručne informoval o stave prebiehajúcich a plánovaných investíciách. Vyzdvihol fungovanie spoločnosti Vodárenské a technické služby, ktorej hospodársky výsledok za rok 2017 je najlepší v celej jej doterajšej histórii. V rámci tohto bodu dostal slovo aj poslanec Patrik Voltmann, ktorý je zároveň župným poslancom. Informoval o programe rokovania zastupiteľstva TTSK. Správu o fungovaní Mestského kultúrneho centra po zmene organizačnej štruktúry na žiadosť poslancov odprezentoval riaditeľ MKC Richard Kučera. Po ňom vystúpili poslanci Oliver Pestún, Ingrid Kamendyová, Viera Úradníková a Andrej Müller, ktorí v MKC Hlohovec zrealizovali poslanecký prieskum.

O 17-tej hodine bolo zasadnutie už tradične prerušené, k slovu sa dostali občania. Možnosť vystúpiť pred poslancami a verejnosťou využilo deväť Hlohovčanov. Mestské zastupiteľstvo prerokovalo a schválilo šesť všeobecne záväzných nariadení, medzi nimi Trhový poriadok pre Deň kvetov i nadchádzajúce Majstrovstvá SR v mažoretkovom športe v Hlohovci. Prijaté bolo aj VZN č. 208 / 2018 o nakladaní s komunálnymi odpadmi a drobnými stavebnými odpadmi na území mesta Hlohovec. Vzniklo na margo viacerých zmien v zákone o odpadoch, napríklad  financovanie zberných nádob, preprava odpadov, či spätný zber pneumatík. Zastupiteľstvo súhlasilo aj s vyhodnotením stanovísk a pripomienok z prerokovania Návrhu Územného plánu mesta. Mestskí poslanci sa zaoberali tiež predložením žiadostí o grant za účelom realizácie projektov „Modernizácia vybavenia kina Úsmev v Hlohovci“ a „Digitalizácia kina Úsmev v Hlohovci“ z prostriedkov Audiovizuálneho fondu. Spoločným menovateľom ďalších štyroch bodov programu bol vizuálny smog. Témou rokovania MsZ bolo aj prideľovaní dotácií z rozpočtu mesta. Poslanci odobrili návrhy príslušných komisií MsZ a schválili finančnú podporu športovým klubom i subjektom pôsobiacim v oblasti kultúry a sociálnych služieb. Spolu 218 000 € z rozpočtu mesta, ktoré v rámci svojej kompetencie prerozdeľuje zastupiteľstvo, bude čerpať 52 úspešných žiadateľov.

Záznam z rokovania MsZ si môžete pozrieť TU.


 
 

dnes je: 18.12.2018

meniny má: Sláva, Slávka

webygroup

English version

31214981

Úvodná stránka