Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Hlohovec - oficiálna stránka mesta

Oznam - Zber biologicky rozložiteľného komunálneho odpadu a rozvoz nových zberných nádob - rajón č. 4 a rajón č. 5Vytlačiť
 

Mesto Hlohovec oznamuje obyvateľom, že od marca 2018 zavádza na území mesta Hlohovec zber biologicky rozložiteľného komunálneho odpadu (BRKO) od rodinných domov.

Do nádob sa bude zberať BRKO z obhospodarovania záhrad pri rodinných domoch, ktorý sa skladá z rastlinných odpadov, ktoré neprešli tepelnou úpravou, bez akýchkoľvek obalov. Do nádob sa nesmie ukladať odpad z kuchýň, rastlinné oleje, ani odpady živočíšneho pôvodu.

  • môže sa vkladať: kôrovo-drevný odpad z orezov drevín a krov, stromová kôra, piliny, hobliny, pokosená tráva, vypletá burina, lístie, rastlinný odpad z kvetinových záhonov, vňate a listy zo zeleniny, opadané a prezreté ovocie, zvyšky z čistenia sezónnej zeleniny a ovocia, škrupiny z orechov
  • nesmie sa vkladať: kuchynský odpad, rastlinné oleje a odpady živočíšneho pôvodu

Zber bioodpadu bude prebiehať každoročne v mesiacoch marec až november, vo frekvencii jedenkrát za 2 týždne podľa schváleného harmonogramu, ktorý je zverejnený na webovom sídle mesta a spôsobom v meste v meste obvyklým (bude publikovaný aj v mestských novinách). Prvý vývoz BRKO bude v termíne od 19.03.2018 do 23.03.2018.

Obyvateľom budú postupne rozvezené zberné nádoby o objeme 240 l hnedej farby označené štítkom „Biologicky rozložiteľný komunálny odpad“ a inštrukciami, aký odpad sa môže do nádoby vkladať a aký tam nepatrí. Príslušné ulice mesta Hlohovec sú rozdelené do 5 rajónov. Rozdelenie ulíc mesta do rajónov je zverejnený na webovom sídle mesta a spôsobom v meste obvyklým.

Rozvoz zberných nádob bude prebiehať vždy v sobotu, s 1 náhradným termínom. V prípade, ak si neprevezmete zberné nádoby ani v náhradnom termíne, budete si ich môcť prevziať v sídle spoločnosti FCC Hlohovec s.r.o. na Šoltésovej ul. č. 22, a to v pracovných dňoch od 08:00 do 14:00 hod., avšak dopravu si musíte zabezpečiť na vlastné náklady.

 

Posledný rozvoz zberných nádob pre domácnosti sa uskutoční v rajónoch č. 4 a 5 v sobotu 10. marca v čase od 9:00 do 18:00 hod. 

na nasledovných uliciach: 

Čsl. Armády, Arpáda Felcána, Fraňa Kráľa, Gáborská, Gorkého, Inovecká, J. A. Gagarina, Kamenohorská, Karpatská, P. Jilemnického, Ružová, Stará Hora, Veterná, 9. mája, Mierová, Františka Lipku, M. Benku, Hájska, Holubyho, D. Jurkoviča, Janka Kráľa, Ľ. Podjavorinskej, Mlynská,
L. Novomeského, Okrúhla, Osloboditeľov, Pltnícka, Rybárska, Seredská, Školská, Šulekova, Zahradnícka. 

Náhradný termín rozvozu pre uvedené ulice bude v sobotu 17. marca 2018.

 

Viac informácií o zbere biologicky rozložiteľného komunálneho odpadu, nový harmonogram vývozu aj aktuálne termíny rozvozov zberných nádob nájdete na internetovej stránke mesta Hlohovec.


 
 

dnes je: 18.12.2018

meniny má: Sláva, Slávka

webygroup

English version

31215364

Úvodná stránka