Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Hlohovec - oficiálna stránka mesta

Mesto podporí projekty HlohovčanovVytlačiť
 

Participatívny rozpočet mesta HlohovecMesto Hlohovec pokračuje v aktivitách pilotného ročníka projektu participatívneho rozpočtu. Obyvatelia sa budú môcť v utorok 20. marca stretnúť na prvom verejnom fóre a navrhnúť nápady či myšlienky, ktoré zlepšia život v meste.

S participáciou v praxi sa Hlohovčania stretli už minulý rok, kedy sa konali dve verejné stretnutia na tému participatívne plánovanie verejných priestorov na Fraštackej ulici a sídlisku Sihoť. Vyjadriť svoje pripomienky a nápady na zlepšenie života v miestnej časti prišli takmer tri desiatky ľudí a ďalšie desiatky vyjadrili svoje názory v tlačených dotazníkoch. Realizácia niektorých projektov z týchto stretnutí začne už túto jar.

Čo je to participatívny rozpočet?

Participatívny rozpočet je demokratický nástroj, ktorý umožňuje občanom priamo sa zapojiť do rozhodovacieho procesu o prerozdeľovaní financií z rozpočtu mesta. Umožňuje im diskutovať o všetkom, čo sa týka verejného rozpočtu a zároveň prijímať relevantné rozhodnutia. Obyvatelia samosprávy sa tak môžu aktívne angažovať v plánovaní a realizácii verejných služieb a fungovania samosprávy. Zapojiť sa do procesu participatívneho rozpočtu možno niekoľkými spôsobmi – navrhnutím investičného zadania pre mesto, občianskymi projektami či hlasovaním za jednotlivé projekty a zadania. Okrem priameho rozhodnutia, kam nasmerovať investície mesta (zadania), otvára participatívny rozpočet aj priestor pre financovanie a sebarealizáciu v občianskych aktivitách a vo verejných službách (projekty).

Zapojte sa s občianskym projektom

Máte zaujímavý nápad, ktorý by ste chceli v našom meste zrealizovať? Oslovila vás myšlienka komunitných záhrad, revitalizácie parkov alebo seniorského vzdelávania? Máte chuť pustiť sa do plánovania a neskôr realizácie svojho projektu? Príďte v utorok 20. marca o 17:00 do AXA klubu na Námestí sv. Michala a podeľte sa s ostatnými o vaše nápady. 

Na prvom verejnom stretnutí zistia občania viac informácií o samotnom participatívnom rozpočte a jeho fungovaní. Priamo na stretnutí majú prítomní možnosť povedať svoje nápady a myšlienky a navzájom o nich diskutovať. Podľa zamerania nápadu sa prítomní rozdelia do jednotlivých skupín, ktoré sa budú počas nasledujúcich mesiacov stretávať a s pomocou odborníkov vypracovávať svoje projekty. O tom, aké projekty sa následne zrealizujú sa v ďalších otvorených procesoch dohodnú samotní iniciátori projektov a obyvatelia mesta prostredníctvom verejného hlasovania.

Pozývame vás na 1. verejné stretnutie

Žijete, pracujete alebo tvoríte v Hlohovci? Máte zaujímavý nápad, ktorý by ste chceli v našom meste zrealizovať? Máte chuť pustiť sa do plánovania a neskôr realizácie svojho projektu?

Pomôžte zmeniť vaše okolie alebo mesto k lepšiemu a príďte už 20. 3. o 17:00 do AXA klubu na 1. verejné stretnutie k participatívnemu rozpočtu. Dozviete sa tiež čo znamená participatívny rozpočet, ako funguje a aká je vaša úloha. 

Podujatie je určené pre širokú verejnosť.

Pozvánka na 1. verejné stretnutie


 
 

dnes je: 18.12.2018

meniny má: Sláva, Slávka

webygroup

English version

31214898

Úvodná stránka