Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Hlohovec - oficiálna stránka mesta

Nová atletická dráha je splneným snomVytlačiť
 

otvorenie atletickej dráhyŠportovci sa dočkali, mnohým sa splnil dávny sen o profesionálnom bežeckom okruhu v Hlohovci. V areáli základnej školy na ulici A. Felcána v utorok 26. júna slávnostne otvorili novú atletickú dráhu. O tom, že išlo o veľkú udalosť svedčí aj zoznam osobností zvučných mien z oblasti športu, ktoré boli pri tom.

Základná škola A. Felcána, alebo „Trojka“ ako ju mnohí poznáme, je škola orientovaná na šport a vychovala už nejedného úspešného športovca. Súčasná riaditeľka Miroslava Múdra, ktorá je bývalou atlétkou, sa rozhodla pokračovať v tomto smerovaní školy a dotiahla do úspešného konca projekt obnovenia pôvodnej atletickej dráhy. Tá prvá bola na školskom dvore vybudovaná už v roku 1964 a vďačíme za ňu vtedajším učiteľom, pánom Hrobárovi a Vrtíkovi. Pri príležitosti otvorenia pôvodnej dráhy sa konal aj prvý ročník Hlohovských hier mládeže, pri ich zrode stál učiteľ telesnej výchovy Martin Balla. Teraz, v roku 2018 sa po 54 rokoch história zopakovala. Martin Balla bol opäť pri otvorení atletickej dráhy, dnes už modernej tartanovej s okruhom 250 m a rovinkou 100 m a pri prvom štarte novodobých Hlohovských hier detí, ktoré sa odohrali hneď po slávnostnom otváracom ceremoniáli. M. Balla túto udalosť označil za svoj splnený sen.

otvorenie atletickej dráhyNa otvorení sa okrem učiteľov a žiakov školy, zástupcov Mesta Hlohovec a ďalších pozvaných hostí zúčastnili tiež významní predstavitelia slovenskej atletiky ako napríklad čestný predseda Slovenskej asociácie športu na školách Anton Javorka, ktorý bol československým reprezentantom v maratóne a zakladateľ Kalokagatie na Slovensku, tiež zástupcovia Slovenského zväzu v atletike a štábu olympijských aktivít za Trnavský samosprávny kraj. Prítomní boli aj držitelia rekordov Hlohovských hier mládeže i predseda Atletického klubu Bojničky J. Šiška či organizátor Medzinárodného chodeckého mítingu v Hlohovci, reprezentant ČSR v behu a chôdzi J. Burcl.

Riaditeľka ZŠ M. Múdra po skončení oficiálnej časti s dojatím povedala: „Teším sa, že dnešný deň vyšiel podľa predstáv. Sama som neverila, že sa to môže za jeden školský rok podariť. Zrekonštruovať atletickú dráhu, vybudovať outdoor fitness ihrisko a zorganizovať prvé novodobé Hlohovské hry detí. Vďaka všetkým nadšencom sa to podarilo.

Teším sa, že tento deň sme splnili sny viacerým – v prvom rade pánovi Ballovi i jeho zverencom, rekordérom HHM, ktorí mali možnosť stretnúť sa s ním po niekoľkých rokoch. Všetci sme netrpezlivo čakali na tento deň. Pre mňa osobne bolo výnimočné aj osobné stretnutie s pánom Dr. Javorkom, ktorý bol pre mňa ako bývalú atlétku vždy veľkým vzorom. My športovci máme po splnení snov vždy ďalšie ciele a sny. Preto si prajem nech sa nové Hlohovské hry detí stanú dlhoročnou tradíciu pre žiakov I. stupňa základných škôl.“

Súťažnými disciplínami novodobých Hlohovských hier detí 2018 boli beh na 60 m, beh na 300 m, štafeta, hod plnou loptou a skok z miesta odrazu. Ako už býva zvykom, najúspešnejšími súťažiacimi boli žiaci zo ZŠ A. Felcána a škola si odniesla medailu z každej disciplíny.


 
 

dnes je: 20.2.2019

meniny má: Lívia

webygroup

English version

32240938

Úvodná stránka