Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Hlohovec - oficiálna stránka mesta

Delegácia z Moldavska prišla po inšpirácie na mestský úradVytlačiť
 

Delegácia z Moldavska navštívila mestský úradZískavať praktické skúsenosti a príklady úspešných projektov efektívneho výkonu územnej samosprávy od úradníkov na Slovensku prišla delegácia moldavských zástupcov mestských úradov. V rámci študijnej cesty po našej krajine navštívili 1. augusta aj Mestský úrad v Hlohovci, kde sa oboznámili s fungovaním klientskeho centra.

Delegáciu z Moldavska, ktorá navštívila Slovensko v rámci projektu organizácie Človek v ohrození, tvorilo 10 zástupcov samospráv Ceadir-Lunga a Komrat (mesta a hlavného mesta autonómnej oblasti Gagauzska) vrátane starostov, zástupcu starostu a mestských úradníkov. V Hlohovci členom delegácie úlohy a prácu klientskeho centra ozrejmili prednostka MsÚ Denisa Bartošová a Mária Petríková, vedúca Odboru právneho a klientskych služieb, zodpovedná za chod centra.

Delegácia z Moldavska navštívila mestský úradDelegácia z Moldavska navštívila mestský úradHostia sa pýtali nielen na súčasné fungovanie centra, ale najmä na proces, ktorý predchádzal jeho samotnému vzniku. Zaujímali ich praktické poznatky a skúsenosti s nastavením všetkých procesov, systémov a infraštruktúry, pýtali sa tiež na výber poskytovaných služieb. Dostali mnohé cenné rady a inšpirácie, ktoré môžu zužitkovať pri zriaďovaní klientskych centier na samosprávnych úradoch v Moldavsku.

Projekt organizácie Človek v ohrození dlhodobo podporuje transformačné krajiny zlepšovať dobrú správu vecí verejných prostredníctvom posilňovania inštitúcií lokálnej demokracie a rozvoja občianskej spoločnosti. Cieľom projektu v Moldavsku je posilnenie transparentnosti a efektívneho výkonu samospráv a aktivizácie mládeže v regióne Gagauzska. Mestá Komrat a Ceadir-Lunga podporujú v efektívnom poskytovaní služieb občanom prostredníctvom zriadenia klientských centier. Mesto Hlohovec si vybrali na základe pozitívnych skúseností zo zriadením klientskeho centra a tiež pre vysoké umiestnenie mesta v rebríčku transparentnosti Transparency International Slovensko. Pred návštevou u nás boli tiež v Kežmarku, Martine, Banskej Bystrici a Trnave, ktoré tiež prevádzkujú klientske centrá na svojich úradoch.


 
 

dnes je: 25.4.2019

meniny má: Marek

webygroup

English version

33121001

Úvodná stránka