Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Hlohovec - oficiálna stránka mesta

Budovu polikliniky čaká premenaVytlačiť
 

Takto by mohli v budúcnosti vyzerať priestory hlohovskej polikliniky v prípade, že mesto uspeje vo výzve na budovanie centier integrovaných zdravotníckych služieb.V roku 2017 spoločnosť Nemocnica s poliklinikou, s.r.o. (NsP) bez predchádzajúceho upozornenia vypovedala dlhoročnú nájomnú zmluvu na budovu polikliniky a tento objekt bol v zlom technickom stave vrátený mestu.

V súčasnosti budovu spravuje stopercentná mestská spoločnosť Bytové hospodárstvo Hlohovec, s.r.o. (BH), ktorá v spolupráci s mestom chystá jej rekonštrukciu. O detailoch sme sa porozprávali s konateľom BH Ing. Petrom Ulíkom.

 

V rozpočte mesta Hlohovec na rok 2018 boli schválené financie na začiatok rekonštrukcie budovy polikliniky. V akom ste štádiu?

Do rozpočtu Mesta boli zaradené dve akcie. Rekonštrukcia priestorov v objekte polikliniky, ktoré mali slúžiť na rozšírenie kapacít liečebne dlhodobo chorých (LDCH) v sume 150 000 eur. Táto akcia sa zatiaľ nerealizuje, pretože sa ukázalo, že pôvodný odhad nákladov vychádzajúci z informácie z NsP, s.r.o. bol podhodnotený, pokiaľ máme splniť všetky nároky, ktoré majú takéto priestory spĺňať.

Vzhľadom k deklarovanému záujmu mesta Hlohovec prevádzkovať  LDCH vo vlastnej réžii sa k tomuto projektu v najbližších dňoch vrátime.

Druhá investičná akcia sa mala týkať začiatku opráv v samotnej budove polikliniky.

Áno, začíname najprv s rekonštrukciami rozvodov. Ako prvá prichádza na rad elektroinštalácia v spoločných priestoroch čakární, tieto rekonštrukčné práce by mali byť ukončené do konca septembra.

Čo treba ešte v budove vyriešiť do budúcnosti?  

Vzhľadom na jej stav a dlhoročné chátranie asi Takto by mohli v budúcnosti vyzerať priestory hlohovskej polikliniky v prípade, že mesto uspeje vo výzve na budovanie centier integrovaných zdravotníckych služieb.všetko. Máme pripravený projekt Rekonštrukcie objektu hlavnej budovy – zateplenie obvodového a strešného plášťa, stavebné úpravy, tiež je potrebné vymeniť zostávajúce výplne otvorov, dobudovať lôžkový evakuačný výťah, zrekonštruovať hlavné energetické rozvody v technickom suteréne, následne aj vnútorné rozvody zdravotechnických inštalácii v celom objekte hlavnej budovy a sociálne priestory, zrekonštruovať vnútorné spoločné priestory – čakárne, komunikačné chodby, schodiská, popri tom vnútorné slaboprúdové rozvody a optickú sieť...

Mesto Hlohovec tiež zareagovalo na výzvu na vybudovanie centra integrovaných zdravotníckych služieb a podalo v júni projektový zámer, ktorý by mohol priniesť cca 700 000 eur na rekonštrukciu prízemia budovy polikliniky. V tejto súvislosti bola spracovaná štúdia, ktorá hovorí aj o celkovom funkčnom využití budovy, čo nám umožní realizovať celkovú rekonštrukciu koncepčne podľa toho, ako má vyzerať finálne využitie priestorov polikliniky, ktorá bude aj naďalej slúžiť na poskytovanie zdravotníckych a sociálnych služieb.


 
 

dnes je: 25.4.2019

meniny má: Marek

webygroup

English version

33121007

Úvodná stránka