Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Hlohovec - oficiálna stránka mesta

Počas týždňa mobility vymeňte auto za bicykel či autobusVytlačiť
 

Európsky týždeň mobility 2018Hlohovec je jedným z miest na Slovensku, ktoré sa v septembri už tradične zapájajú do kampane Európskeho týždňa mobility (ETM). ETM sa koná každý rok od 16. do 22. septembra. V roku 2017 kampaň zaznamenala rekordnú účasť. V priebehu týždňa organizovalo aktivity 2 526 miest z 50 krajín. Témou aktuálneho ročníka je multimodalita, ktorej cieľom je podpora využívania a kombinácie rôznych druhov dopravy v meste. V rámci ETM bude v Hlohovci aj tento rok mestská hromadná doprava pre všetkých zadarmo. Tešiť sa môžu aj fanúšikovia tradičnej Cyklojazdy po Fraštáku, ktorá odštartuje v stredu 19. septembra. Viac  o podujatí sa dozviete na Facebooku.

Rozvoj cyklotrás zlepší podmienky pre cyklistov

Mesto Hlohovec sa každoročne snaží zrealizovať niekoľko nových trvalých opatrení v prospech chodcov či jazdy na bicykli. Naše mesto síce nie je dánska Kodaň, no priaznivcov cyklodopravy pribúda. Mnohí Hlohovčania využívajú bicykel na pravidelnú cestu do práce, niektorí zas počas jazdy na dvoch kolesách relaxujú vo voľnom čase a spoznávajú okolie. Pribúdajú tiež cyklisti z radov najmladších. Mesto organizuje aj stále obľúbenejšie Cyklojazdy po Fraštáku, ktoré slúžia na propagáciu a rozvoj cyklodopravy v meste. Zapájame sa tiež do kampane Do práce na bicykli. Tento rok sa Hlohovec v celoslovenskom rebríčku umiestnil na 12-tom mieste spomedzi všetkých 81 zaregistrovaných samospráv. Aj tieto fakty sú motiváciu a záväzkom pre kompetentných, aby cyklistom ponúkli viac možností na podporu tohto druhu nemotorovej dopravy.

Neodškriepiteľným faktom je, že stav existujúcej cyklodopravnej infraštruktúry nie je dobrý. Aj preto mestský úrad pracuje a participuje na projektoch v prospech jej rozvoja. Ide najmä o rozšírenie už exitujúcich cyklotrás. Jedným z takýchto je zámer dobudovať v našom katastrálnom území úsek Vážskej cyklomagistrály, ktorá začína v Strečne a končí v Hlohovci, pod cestným mostom (podľa GPS navigácie). Trasa má pritom ďalej pokračovať južným smerom až do Komárna, kde sa napojí na Dunajskú cyklistickú cestu, ktorá je súčasťou Európskej cyklistickej siete Euro Velo.

V roku 2018 Mesto Hlohovec zabezpečilo projektovú dokumentáciu na realizáciu úprav povrchu ľavostrannej ochrannej hrádze Váhu až po koniec svojho katastrálneho územia - po Koplotovce v dĺžke cca 1 980 m. K realizácii by malo dôjsť ešte tento rok.

V ďalšom roku je naplánovaná úprava trasy Hlohovec (MČ Šulekovo) – Leopoldov, v celkovej dĺžke približne 1 420 m, ktorá vedie od Prechodného v katastrálnom území Leopoldov pozdĺž hlavného ťahu  a po Priemyselnej ulici, čím sa zabezpečí lepší prístup do priemyselnej zóny a po dobudovaní  zo strany Leopoldova aj bezkolízny prístup k železničnej stanici v Leopoldove.

Tiež bola vypracovaná projektová dokumentácia úprav troch kolíznych miest na existujúcej hrádzi (stará mýtnica, bitúnok, vyústenie pri Svätopeterskej ulici) a rekonštrukcia povrchov na pravom brehu v úseku od cestného mosta s jeho mimoúrovňovým križovaním a napojením na chodník popri hlavnej ceste, po vyústenie ulice  Osloboditeľov v Šulekove, v dĺžke cca 1 650 m. V tomto roku začal aj Trnavský samosprávny kraj pripravovať projekt trasy od Šulekova po Horný Čepeň, odkiaľ už trasa vedie po ochrannej hrádzi Váhu v Seredi a hrádzi Vodného diela Kráľová a taktiež  aj prepojením medzi Hlohovcom s Madunicami po pravom brehu rieky Váh. 

Do budúcna sa uvažuje aj s úpravami na miestnych komunikáciách v meste či už formou samostatných cyklopruhov alebo cyklokoridorov pre lepšiu ochranu cyklistov využívajúcich bicykel ako dopravný prostriedok. Všetky tieto kroky smerujú k tomu, aby boli zlepšené podmienky pre cyklistov v Hlohovci a pre jednoduché začlenenie bicykla ako dopravného prostriedku predovšetkým pre vnútromestskú dopravu.


 
 

dnes je: 16.6.2019

meniny má: Blanka, Bianka

webygroup

English version

33619465

Úvodná stránka