Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Hlohovec - oficiálna stránka mesta

Hlohovec má od októbra nové Informačné centrumVytlačiť
 

Informačné centrumInformačné centrum mesta Hlohovec dnes otvorilo svoje priestory pre verejnosť. Hlohovčania i návštevníci tak majú od 1. októbra 2018 možnosť na jednom mieste získať informácie o dianí v meste, kúpiť originálne suveníry vo fraštackom nárečí, knihy o Hlohovci a Hlohovčanoch, vstupenky na kultúrne podujatia i tie najlepšie vína z hlohovecko-šintavskej vinohradníckej oblasti.

Na otvorení boli prítomní zamestnanci Mestského kultúrneho centra Hlohovec a mestského úradu, ktorí sa na premene priestorov podieľali. Prví traja návštevníci, ktorí sa prišli pozrieť do zrekonštruovaných a moderne zariadených priestorov bývalej radnice získali od riaditeľa MKC Richarda Kučeru a primátora mesta Miroslava Kollára hodnotné darčeky.

Informačné centrumNové Informačné centrum organizačne spadá pod Mestské kultúrne centrum Hlohovec a jeho personál tvoria interní zamestnanci MKC, ktorým vďaka infocentru vznikli nové kancelárske priestory. Verejnosti budú v dispozícii počas pracovných dní od 8:00 do 16:00. Počas celomestských kultúrnych podujatí aj počas víkendov. Po novom roku, so začiatkom novej turistickej sezóny sa počíta s úpravou otváracích hodín podľa záujmu verejnosti.

Informačné centrum sídli v objekte historickej radnice, ktorá je zaradená do zoznamu národných kultúrnych pamiatok. Dve desaťročia, do roku 2015, bola na tomto mieste predajňa ovocia a zeleniny. Rekonštrukcia miestností do súčasnej podoby začala vo februári 2018 pod prísnym dohľadom Krajského pamiatkového úradu. Prestavba bola hradená z mestského rozpočtu v celkovej výške viac ako 54 000 eur.


 
 

dnes je: 25.6.2019

meniny má: Olívia, Tadeáš

webygroup

English version

33702192

Úvodná stránka