Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Hlohovec - oficiálna stránka mesta

Filmový festival opäť v HlohovciVytlačiť
 

Filmový festival opäť v HlohovciMedzinárodný filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm zavíta 14. decembra do Empírového divadla v Hlohovci. Pre návštevníkov je pripravený pestrý program dokumentárnych filmov a na svoje si prídu aj žiaci základných a stredných škôl, pre ktorých je pripravený doobedný Junior festival.

Cieľom podujatia je inšpiratívnym spôsobom meniť správanie spoločnosti vo vzťahu k životnému prostrediu a vytvárať priestor k otvorenej diskusii o otázkach trvalo udržateľného rozvoja. V rámci celoročnej TOUR prináša festival Ekotopfilm – Envirofilm do regiónov Slovenska výber najlepších filmov aktuálneho ročníka. „Naša spoločnosť sa mení, naše prostredie je už iné. Obdobie, ktoré v súčasnosti žijeme je výrazne ovplyvnené ľudskou činnosťou. Vidíme to v našich festivalových filmoch každý rok. Tento rok premietame niekoľko filmov, ktoré dokazujú, že naša planéta je už odlišná, ako sme ju poznali. Ľudia často myslia iba na svoj komfort a neplánujú zmeniť svoj životný štýl. My sa snažíme verejnosť inšpirovať k zmene,’’ vysvetľuje zmysel podujatia generálny riaditeľ festivalu Peter Lím.

Podujatie v piatok tradične otvorí primátor mesta Miroslav Kollár. „Teší ma, že sa Ekotopfilm opäť vracia do nášho mesta. Hostíme tento filmový festival už po tretí raz a stáva sa neodmysliteľnou súčasťou nášho kalendára podujatí. Záujem divákov o filmy o ochrane prírody a životného prostredia rastie a preto verím, že aj tento ročník bude úspešný. Ponuka je pestrá. Otvárajú sa témy, nad ktorými by sme sa mali minimálne zamyslieť, ak nám čo i len trochu záleží na našej budúcnosti. Aktuálne, vzhľadom na prebiehajúcu rekonštrukciu kina, divákov privítame v krásnom prostredí Empírového divadla, ktoré je našou pýchou. Verím, že pre diváka bude sledovanie filmov v tomto priestore dvojnásobným zážitkom.“

Filmový festival bude v Hlohovci prebiehať počas celého dňa. Doobedie patrí Junior festivalu pre vopred prihlásené základné a stredné školy. Potom pokračuje večerným programom pre širokú verejnosť. Od 16:00 do 21:30 poskytne divákom pohľad nielen na problémy, ktoré sužujú naše životné prostredie, ale aj ich riešenia a úspešné príbehy záchrany.

Filmy, ktoré vám zmenia pohľad na svet

Objavte spolu s festivalom tajomstvá každodenného života kamčatských medveďov, vydajte sa na cyklovýlet po Nórsku, odhaľte čierny trh so slonovinou, pozrite si najinovatívnejšie dizajnové riešenia alebo nájdite alternatívy jednorazových plastov.

Medvede z Kamčatky (SK dabing) 16:00 – 16:55

Juhokamčatská federálna rezervácia sa často nazýva aj medvedí raj. Prírodopisný film meditatívneho typu sleduje 7 mesiacov dve medvedice a ich medvieďatá, odhaľuje tajomstvá ich každodenného života.

Po záruke (SK titulky) 17:00 – 17:55

Ako ďaleko zájdete v Nórsku, ak sa budete stravovať výlučne potravinovým odpadom? Zdá sa, že dosť ďaleko. Potravinový odpad predstavuje pre malú zato bohatú krajinu obrovský problém, kde štvrtina potravín končí v smetnom koši. Štyria mladí aktivisti sa rozhodnú na situáciu upozorniť, a tak sa vydajú na cyklovýlet zo Severného mysu až na juh Nórska. Dajú si sľub, že sa budú stravovať len jedlom po záruke zo supermarketov, a čoskoro zistia, že vďaka potravinovému odpadu môžu žiť ako králi. Čo to ale vypovedá o ich krajine a našom spôsobe života?

Pytliacke podsvetie (SK titulky) 19:00 – 19:50

Priekopnícky dokumentárny film odhaľuje globálny syndikát, ktorý je hnacím motorom nelegálneho zabíjania nosorožcov.

Slamky (SK titulky) 19:50 – 20:25

Silný dokumentárny film o plastových slamkách a iných formách plastového odpadu, ktorý sa dostáva do našich vodných tokov a oceánov. Úvod zábavného a vzdelávacieho filmu patrí farebnej animácii a hlasu oscarového herca Tima Robbinsa.

Biele šálky už netreba (SK dabing) 20:30 – 21:30

Tento dokumentárny film predstavuje dánsku neziskovku INDEX. Oboznamuje nás s najinovatívnejšími víťazmi ceny INDEX, ktorí predstavili svoje dizajnové riešenia v oblastiach bývania, čistenia oceánov či pomoci ako zabrániť úmrtnosti novorodencov a matiek.

Vstup na festival je voľný.
Viac informácií o programe nájdete na www.ekotopfilm.sk/hlohovec.


 
 

dnes je: 16.6.2019

meniny má: Blanka, Bianka

webygroup

English version

33623057

Úvodná stránka