Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Hlohovec - oficiálna stránka mesta

Mesto Hlohovec ide od januára do rozpočtového provizóriaVytlačiť
 

Rokovanie MsZ v Kine ÚsmevMestské zastupiteľstvo mesta Hlohovec, ktoré na štvrtok 27. decembra 2018 zvolal primátor Miroslav Kollár netrvalo ani desať minút. Poslanci mali prerokovať opravu už raz schváleného, no chybného rozpočtu. Pre neúčasť väčšiny poslancov primátor konštatoval, že zastupiteľstvo je neuznášaniaschopné  a mesto ide do rozpočtového provizória.

Na rokovanie MsZ prišlo sedem zo sedemnástich poslancov, potrebných je deväť. Prítomní neboli traja členovia Mestskej rady, ktorí 20. decembra 2018 odporučili rozpočet prerokovať v predloženej podobe s tým, že na zastupiteľstve poslanci navrhnú zoznam investičných akcii, ktoré sa nebudú zazmluvňovať až do prvého zastupiteľstva v novom roku.

Primátor Kollár po rokovaní uviedol: „Zastupiteľstvo nebolo uznášaniaschopné, opravený rozpočet sme teda nemohli prerokovať a ideme do rozpočtového provizória. Nie je to síce nič protizákonné, ale je to zbytočné a znamená to zbytočné komplikácie, nie pre mňa, ale pre mestské organizácie, najmä školy a mesto ako také. Navyše je provizórium úplne zbytočné hneď z niekoľkých dôvodov. Napríklad, takmer identický rozpočet (bez opravenej chyby, za ktorú sme sa ospravedlnili) schválila väčšina (9) poslancov súčasného zastupiteľstva už 6. decembra. Ak dnes niekto ešte stále argumentuje potrebou času na naštudovanie rozpočtu, odporúčam mu začať študovať zákony, ktorými sa má vo svojej práci poslanca riadiť. Štandardný termín je 15 dni na zverejnenie rozpočtu pred konaním zastupiteľstva, v rámci ktorého prebehnú komisie aj mestská rada. Takto to bolo vždy. Navyše tento konkrétny návrh rozpočtu je zverejnený asi od 19. novembra a 5 zo 6 nových poslancov sa zúčastnilo ako prizvaní hostia už jeho prvého pracovného prerokovania 27. novembra.“ 

Na záver primátor pozval prítomných i neprítomných poslancov na pracovné rokovanie o návrhu rozpočtu na pondelok 7. januára 2019.


 
 

dnes je: 20.6.2019

meniny má: Valéria

webygroup

English version

33664942

Úvodná stránka