Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Hlohovec - oficiálna stránka mesta

Liečebňa pre dlhodobo chorých opäť prijíma pacientovVytlačiť
 

LDCH HlohovecMestská poliklinika Hlohovec, s.r.o. (MPHC) v pondelok 7. januára 2019 prijala na nové oddelenie liečebne pre dlhodobo chorých (LDCH) prvých pacientov. LDCH je pripravená poskytovať pacientom odbornú starostlivosť s kapacitou oddelenia 33 lôžok.

MPHC je spoločnosť s ručením obmedzeným, ktorej 100% majiteľom a zakladateľom je mesto Hlohovec. Poskytuje lôžkovú a ambulantnú zdravotnú starostlivosť a spolupracuje s oddeleniami okolitých nemocníc v regióne. Zdravotnú starostlivosť poskytuje aj v geriatrickej ambulancii a internej ambulancii. 

Liečebňa pre dlhodobo chorých je lôžkové zariadenie, poskytujúce zdravotnú starostlivosť pacientom nad 18 rokov, s komplikáciami chronických chorôb, ktorých základné diagnózy sú známe a stav nevyžaduje intenzívne vyšetrovanie a liečbu. Diagnostický proces je ukončený, akútny stav zvládnutý, ale stav pacienta naďalej vyžaduje sústavnú lekársku starostlivosť, komplexnú ošetrovateľskú starostlivosť, intenzívnu rehabilitáciu, nácvik denných činností. Poskytovaná je i paliatívna starostlivosť o pacientov v terminálnom štádiu ochorenia. Pacientov prijíma z domáceho prostredia z ambulantnej liečby na základe odporučenia praktického lekára, alebo lekára špecialistu. Do liečebne je možný i preklad pacienta z akútnych oddelení rajónnych nemocníc a to v prípade, že pacient už nevyžaduje akútnu hospitalizáciu s liečbou a diagnostikou, ale pokračovanie v chronickej liečbe, na základe odporučenia ošetrujúceho lekára, po konzultácii s primárom liečebne, v závislosti od kapacitných možností.


 
 

dnes je: 20.6.2019

meniny má: Valéria

webygroup

English version

33664643

Úvodná stránka