Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Hlohovec - oficiálna stránka mesta

Efektívnejší vývoz odpadu vďaka aplikáciiVytlačiť
 

Efektívnejší vývoz odpadu vďaka aplikáciiUž aj v Hlohovci dokážeme monitorovať naplnenosť kontajnerov a optimalizovať tak náklady na odvoz odpadu. To všetko vďaka mobilnej aplikácii Sensoneo a ultrazvukovým senzorom, ktoré sú umiestnené v kontajneroch na sklo. 

„Mesto Hlohovec už v roku 2017 bezplatne skúšalo senzory merania naplnenosti kontajnerov v rôznych kontajneroch v rámci ich pilotného testovania. Vzhľadom na tvar bežných 1100 litrových kontajnerov senzory neposkytovali korektné údaje. Naopak, senzory v zvonoch na sklo sa osvedčili a preto mesto Hlohovec zabezpečilo v spolupráci s OZV NATUR-PACK, a.s. a FCC Hlohovec, s.r.o. ich osadenie a monitorovanie na stojiskách sídlisk, v celkovom počte 93 kusov,“ vysvetľuje Lucia Štipčáková z Odboru životného prostredia.

„Zavedením aplikácie mesto sleduje zefektívnenie vývozu skla. Aplikácia je zároveň aj informáciou pre obyvateľov, kde sa nachádzajú voľné kontajnery. Obyvateľ mesta môže dať podnet na výsyp naplneného kontajnera, na čo by mala zberová spoločnosť reagovať. Avšak pred nahlásením preplnenia je potrebné vizuálne stav kontajnera aj skontrolovať. V prípade jeho nerovnomerného naplnenia, hlavne priamo pod senzorom, ešte kontajner môže mať dostatočnú voľnú kapacitu na umiestnenie potrebného množstva odpadu,“ dodáva Štipčáková. Toto inteligentné riešenie využíva okrem Hlohovca aj viacero iných slovenských miest, napríklad Nitra, Trnava či Bratislava a presadili už aj v desiatkach ďalších krajín sveta.


 
 

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

webygroup

English version

34611904

Úvodná stránka