Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Hlohovec - oficiálna stránka mesta

Mesto spúšťa dotačný mechanizmus Vytlačiť
 

Dotačný mechanizmus spustenýRozpočet je schválený a tak už nič nebráni tomu, aby mesto zo svojich zdrojov podporilo aktivity v oblasti športu, kultúry a sociálnych služieb. Od marca spúšťa dotačný mechanizmus v celkovom objeme 228 500 eur, pričom viac ako 200 tisíc prerozdeľuje mestské zastupiteľstvo. V kompetencii primátora ostáva suma 10 500 eur.

VZN č. 237/2019, ktoré nadobudne účinnosť 2. marca 2019 určuje spôsob a metodiku poskytovania dotácií z rozpočtu mesta právnickým osobám a fyzickým osobám podnikateľom. Ak máte záujem uchádzať sa o mestské peniaze, neváhajte a sledujte podrobné informácie zverejnené na webstránke mesta. Pozorne si naštudujte nové nariadenie, ktoré prináša zmeny oproti minulému roku. Nové je aj tlačivo žiadosti, ktoré je potrebné predložiť najneskôr do 4. apríla 2019.

Dotačný mechanizmus je nastavený na dve kompetencie – kompetenciu primátora a kompetenciu mestského zastupiteľstva (MsZ). Žiadateľ v jednom kalendárom roku je oprávnený podať najviac jednu žiadosť o  dotáciu v kompetencii MsZ a najviac jednu žiadosť o dotáciu v kompetencii primátora. Žiadosť musí obsahovať výšku požadovanej dotácie a tiež vyrovnaný rozpočet príjmov a výdavkov a aj požadovanú spoluúčasť žiadateľa z predpokladaných výdavkov. 

V kompetencii primátora sa môžete uchádzať o sumu maximálne 300 €. Tu podávanie žiadostí nie je dátumovo obmedzené a je možné tak urobiť v priebehu celého roka. Čas vás tlačí, ak máte záujem získať dotáciu vyššiu ako 300 eur. Sú v kompetencii MsZ.

O dotácie môžete požiadať aj na viacero aktivít súčasne, ak ich zahrniete do jedného celoročného projektu. Príspevok môžete žiadať aj na podujatie, ktoré ste už v tomto roku zorganizovali a viete ho vyúčtovať. Žiadateľ je povinný predložiť úplnú žiadosť spolu s príslušnými prílohami. Informácie a pomoc so správnym a kompletným vyplnením žiadostí poskytuje Odbor spoločenských služieb.

Všetky včas prijaté žiadosti - do 4. apríla - budú posúdené. O tých, ktoré spĺňajú všetky podmienky poskytnutia dotácie, budú rozhodovať príslušné komisie MsZ a budú schvaľované na aprílovom rokovaní zastupiteľstva. Všetky podrobnosti nájdete v zverejnenej Výzve na predkladanie žiadostí o dotácie z rozpočtu mesta na rok 2019.

Máte záujem požiadať o dotáciu z rozpočtu mesta? Neviete ako na to?
Pozývame vás na informatívne stretnutie verejnosti k spôsobu podávania žiadostí o dotácie z rozpočtu mesta právnickým osobám a fyzickým osobám podnikateľom v súlade s novým VZN č. 237/2019. Stretnutie sa uskutoční v pondelok 11. marca 2019 o 16:00 v kine Úsmev. Dozviete sa, v čom sa nové VZN líši od toho predchádzajúceho, ako správne vyplniť žiadosť i to, čo vám pri jej podávaní nesmie chýbať. Kompetentné referentky z odboru spoločenských služieb vám odpovedia aj na všetky vaše otázky.


 
 

dnes je: 23.5.2019

meniny má: Želmíra

webygroup

English version

33394067

Úvodná stránka