Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Hlohovec - oficiálna stránka mesta

Dvomi novými triedami opäť rozširujeme kapacitu materských škôl Vytlačiť
 

Nové triedy MŠ KoperníkovaV pondelok 4. marca 2019 v Základnej škole s materskou školou na Koperníkovej ulici v Hlohovci riaditeľka školy Denisa Králičová  spolu s primátorom mesta Miroslavom Kollárom  za prítomnosti tých najdôležitejších - nových škôlkarov a ich rodičov - otvorili ďalšie dve nové triedy pre škôlkarov s možnosťou umiestniť v nich až 50 detí.

Dve triedy vznikli rekonštrukciou priestorov v juhovýchodnom krídle objektu školy v úrovni druhého nadzemného podlažia. Podobnou prestavbou vznikli aj prvé dve triedy tejto materskej školy už v roku 2016.

Nové triedy MŠ KoperníkovaStavebné práce na realizácii rekonštrukcie druhého podlažia začali v októbri 2018. Rekonštrukcia sledovala pôvodnú dispozíciu daného priestoru s jednou hlavnou chodbou, ktorá bude zároveň slúžiť ako priestor šatní. Z chodby je vstup do oboch nových tried, ktoré majú charakter herne so spálňou ako jeden ucelený priestor. V rámci každej triedy sa nachádzajú samostatné sociálne zariadenia. Vstup do materskej školy je centrálny na prízemí.  Z hľadiska požiarnej ochrany bol vytvorený aj ďalší únikový východ a to vonkajšie oceľové schodisko. Obnova sa týka aj školského dvora. Škôlkarom na Koperníkovej pribudne aj nové oplotené detské ihrisko na zelenej ploche oproti vstupu do školy zo Šafárikovej ulice. Jeho súčasťou bude pieskovisko, hojdačky i herná zostava s vežami. Celkové náklady na prestavbu vrátane vybudovania detského ihriska sú zmluvne stanovené na 160 300 eur.

Spolu tak vzniká moderná štvortriedna materská škola s celkovou kapacitou 95 detí, ktoré budú mať k dispozícii novovybavené triedy a dve vonkajšie zóny na hranie.

Nové detské ihrisko na MŠ KoperníkovaNové triedy MŠ Koperníkova

 


 
 

dnes je: 23.5.2019

meniny má: Želmíra

webygroup

English version

33394098

Úvodná stránka