Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Hlohovec - oficiálna stránka mesta

Bazenprojekt mestskú plaváreň nepostavíVytlačiť
 

Projekt mestskej plavárne HlohovecV poradí tretie tohtoročné rokovanie mestského zastupiteľstva sa konalo 2. mája 2019 v kongresovej sále Hotela Jeleň. Poslanci, okrem iného, na ňom prerokovávali aj ukončenie zmluvných vzťahov so zamýšľaným realizátorom mestskej plavárne.

Potreba urovnania zmluvných vzťahov medzi Mestom Hlohovec a spoločnosťou bazenprojekt s.r.o. bola vyvolaná z dôvodu nerealizovania výstavby mestskej plavárne menovanou spoločnosťou. Keď v  máji 2016 mestské zastupiteľstvo schválilo Oskarovi Gaálovi predaj pozemku v areáli kúpaliska, všetci sa nádejali, že sa dočkáme mestskej plavárne a wellness centra. V apríli 2019 spoločnosť bazenprojekt listom informovala vedenie mesta, že napriek vynaloženému úsiliu, nezískala investora na tento projekt a že končí so zámerom realizovať projekt. Zmluvné podmienky boli od začiatku nastavené v prospech mesta, preto sa predmetný pozemok vráti do vlastníctva mesta v pôvodnom stave. Spoločnosť bazenprojekt s.r.o. ponúka mestu možnosť odkúpenia projektovej dokumentácie k stavbe. Primátor M. Kollár sa ešte na mestskej rade vyjadril, že ak dospejeme k dohode a názoru, že to má pre mesto zmysel, na júnové zastupiteľstvo predloží na základe rokovaní poslancom konkrétny návrh. „Diskusiou s poslancami chceme posúdiť možnosť realizovať plaváreň vo vlastnej réžii aj možné spôsoby realizácie a prevádzky. Ak nájdeme vhodné riešenie, budem ďalej presadzovať výstavbu plavárne aj vo vlastných kapacitách vzhľadom na dlhodobú absenciu takéhoto zariadenia v meste.“ Myšlienka mať v Hlohovci mestskú plaváreň tak ešte nie je celkom nereálna.


 
 

dnes je: 14.10.2019

meniny má: Boris

podrobný kalendár

webygroup

English version

34831975

Úvodná stránka