Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Hlohovec - oficiálna stránka mesta

Kino Úsmev po digitalizácii láme rekordyVytlačiť
 

kino Úsmev HlohovecZa prvý mesiac premietania, po dokončení digitalizácie, navštívilo hlohovské kino takmer 2000 divákov, čo je viac, ako za šesť mesiacov roka 2018 pred začiatkom rekonštrukcie, keď prišlo 1 792 divákov. A informácie o tržbách sú ešte povzbudivejšie - za prvý mesiac boli vo výške takmer 9 000 eur, čo je viac, ako boli najvyššie celoročné tržby kina za posledných 5 - 6 rokov. Najvyššie boli v roku 2013, keď za celý rok predstavovali 7 824 eur.

„Za prvé týždne premietania vo vynovenom kine Úsmev sme dosiahli priemernú návštevnosť 70 divákov na predstavenie, čo možno považovať za veľmi pozitívne číslo. Niektorí sa počas mesiaca vrátili opakovane. Mnohých divákov prekvapil príjemný interiér s pohodlným sedením, a tí, čo už interiér kina videli, zas chválili zvukovú a obrazovú kvalitu kina,“ vyjadril spokojnosť Michal Juhás z Mestského kultúrneho centra, ktorý zodpovedá za dramaturgiu aj prevádzku kina.

Prezradil aj to, ako sa zostavuje programová štruktúra filmov a čo všetko divákov čaká. „Dramaturgia bude zameraná minimálne z 20 percent na uvádzanie európskych filmov a budeme sa snažiť púšťať väčšinu nových slovenských filmov. Mimochodom, v roku 2019 je plánovaných až 37 kinopremiér slovenských alebo slovensko-koprodukčných filmov. Teda bude z čoho vyberať. V súčasnosti je ponuka aktuálnych nových filmov prevyšujúca možnosti jednosálového kina, budeme sa preto zameriavať na čo najlepšiu možnú návštevnosť. Určite nebudú chýbať filmy pre deti, české a slovenské filmy, ktoré plánujeme uvádzať v nedeľu, niektorý deň v týždni plánujeme vyhradiť pre uvádzanie európskych a tiež artových filmov. Víkendové dni budeme obsadzovať najmä aktuálnymi filmovými novinkami.“

Návštevníci hlohovského kina si zvykajú aj na možnosť online predaja vstupeniek cez novú stránku www.kino.hlohovec.sk, ktorá je prehľadná a ponúka aj viac informácií o premietaných filmoch. M. Juhás: „V kine nás čaká ešte mnoho práce. Aktuálne spolupracujeme s mestom Hlohovec na príprave projektovej dokumentácie na úpravy vnútorných priestorov kina aj vonkajšej fasády. Chceli by sme tu otvoriť príjemnú kaviareň, kde by ľudia trávili čas nielen pred premietaním a cítili sa tu dobre.“  Program kina na august je už známy, stačí si len vybrať.


 
 

dnes je: 17.10.2019

meniny má: Hedviga

podrobný kalendár

webygroup

English version

34850433

Úvodná stránka