Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Hlohovec - oficiálna stránka mesta

Hviezdy svetovej cyklistiky v HlohovciVytlačiť
 

Tretí septembrový piatok ožije Hlohovec vrcholovou cyklistikou. Zámocký park otvorí svoje brány najvýznamnejšiemu slovenskému podujatiu – pretekom Okolo Slovenska. Hlohovčania budú môcť rovno pod oknami povzbudzovať i naživo stretnúť špičkových jazdcov, ktorí víťazia na najprestížnejších svetových podujatiach. Pretože v 63. ročníku bude písať jednu kapitolu aj zastávka v našom meste. V piatok 20. septembra ako cieľové mesto, v sobotu 21. septembra ako štart poslednej etapy.

 

Po niekoľkých júnových ročníkoch sa Okolo Slovenska opäť usadilo v septembrovom termíne a tohtoročnú históriu bude písať od 18. do 21. septembra 2019. Počas nich prejdú cyklisti celkovo 708,8 km cez päť samosprávnych krajov, od východu našej krajiny až po západnú hranicu. Preteky odštartujú netradične v stredu 18. 9. dvoma pol etapami v Bardejove, druhý deň čaká na pretekárov až 226 km dlhá etapa z Bardejova do Ružomberka. S uvedenou dĺžkou, piatimi vrchárskymi a troma rýchlostnými prémiami ju možno označiť kráľovskou etapou tohto ročníka.

Hlohovec ako cieľové mesto privíta medzinárodný pelotón v tretí deň podujatia. Aj počas tretej etapy nazbierajú cyklisti slušný počet kilometrov. Z Ružomberka je to cez Turčianske Teplice, Bojnice, Partizánske a Topoľčany do Hlohovca presne 200 kilometrov. Na trase končiacej na Zámku Hlohovec môžu jazdci zabojovať o tri vrchárske a tri rýchlostné prémie. Do mesta vstúpia zo strany od Dolného Trhovišťa, z cesty č. 501. Predpokladaný dojazd víťazov je približne o 16:30.

Už približne tri hodiny pred dojazdom bude pre obyvateľov pripravený zaujímavý športový a kultúrny program. Tešiť sa môžu na adrenalínové vystúpenia Jána Kočiša, majstra sveta v cyklotriale či akrobatickú jazdu krasojazdkýň. Vystúpia tiež Sašetky, hiphoper Radis a miestne hudobné talenty. Tú správnu atmosféru vytvorí v závere programu koncert skupiny Hudba z Marsu. Na deti čaká i tombola plná zaujímavých cien a stánky partnerov podujatia. Ešte pred dojazdom pelotónu potešia fanúšikov popri trati a v cieli darčeky z reklamnej kolóny. V sobotu 21. 9. o 10:20 odštartuje z hlohovského zámku posledná etapa pretekov. Jej cieľom je Senica. Cyklisti sa prevezú cez ulicu R. Dilonga, Bezručovu a Zábranie a smerovať budú na Topoľčany. I v tento deň bude zámok žiť od skorých ranných hodín.

 

Na koho sa môžeme v rámci pretekov tešiť? Po minuloročnej premiére – štarte dvoch svetových tímov sa tento rok organizátorom podarilo zabezpečiť účasť až dokonca až piatich takýchto tímov. Okrem Deceuninck – Quick-Step a Bora - hansgrohe, ktoré nešetrili slovami chvály po svojej minuloročnej premiére na slovenských cestách, sa tentoraz podarilo dohodnúť ešte ďalšie tri zoskupenia z najvyššej kategórie UCI. Budú to CCC Team, UAE Team Emirates a Groupama - FDJ. Podľa predbežnej štartovky to vyzerá, že Quick-Step i FDJ privezú na Slovensko špičkové šprintérske vláčiky, ktoré štartovali na Tour de France. Okrem nich uvidíme osem profesionálnych kontinentálnych tímov i domáce celky Dukla Banská Bystrica a výber slovenskej reprezentácie. Pelotón tak bude tvoriť 154 jazdcov. Súťažiť budú nielen o žlté tričko celkového víťaza, ale aj o tri ďalšie dresy, v ktorých sa cyklisti budú prezentovať aj v etapách - dres lídra bodovacej súťaže (biely s modrými bodmi), dres lídra vrchárskej súťaže (biely s červenými bodmi) a dres najlepšieho cyklistu do 23 rokov (biely dres). Najbojovnejší pretekár ponesie v nasledujúcej etape už druhý rok červené štartové číslo.

 

Organizácia podujatia takéhoto rozmeru sa nezaobíde bez dopravných obmedzení, ktoré nás počas ich týchto dvoch dní budú sprevádzať. Zákaz zastavenia vozidiel, ktorý je v platnosti od piatku 20. septembra od 0:00 do soboty 21. septembra do o 13:00 sa týka ulíc Bezručova, R. Dilonga, Nábrežie A. Hlinku a Šomodská. Znamená to, že z bezpečnostných dôvodov je na menovaných uliciach od piatkového skorého rána do sobotného poludnia úplne zakázané parkovanie vozidiel. Rovnaké obmedzenie sa týka aj ulice Podzámska, ktorá sa stane centrom vozidiel organizátorov a tímových autobusov.

Okrem toho, bezprostredne pred a počas prejazdu pelotónu mestom budú platiť rozsiahle dopravné obmedzenia. Kritický čas, kedy sa musíme pripraviť na dopravné obmedzenia na území mesta je od 15:00 do 18:00. Zákazy vjazdov na dotknuté komunikácie, ktorými budú prechádzať cyklisti, budú riešené priamo na konkrétnych križovatkách policajtmi, ktorí budú usmerňovať dopravu. Pelotón príde do Hlohovca smerom od Topoľčian, prechádzať bude cez Dukelskú, Hviezdoslavovu, Zábranie, Bezručovu, R. Dilonga a Nábrežie A. Hlinku až do Zámockej záhrady. Konanie cyklopretekov sa dotkne tiež autobusovej dopravy na linkách MHD a prímestských liniek. Viac info TU: http://obcan.hlohovec.sk/docasne-dopravne-obmedzenia-cyklopreteky-okolo-slovenska.phtml?id3=153722

 

Všetky podrobné informácie o pretekoch Okolo Slovenska sledujte na www.okoloslovenska.com.

K. Ďurková, Z. Hrinková

 

 

Program sprievodných podujatí - piatok 20. 9. 2019

14:30 - 14:40

otvorenie programu

14:40 - 15:40

Sašetky, Radis, Uhol pohľadu

15:50 - 16:10

krasojazdkyne Act4Slovakia

16:15 - 16:35

Ján Kočiš trial show

16:40 - 16:45

príjazd reklamnej kolóny

16:45 - 17:30

dojazd pretekov 3. etapy

17:35 - 17:50

vyhlásenie výsledkov

17:50 - 18:20

Hudba z Marsu

18:20 - 18:50

tombola

Zmena programu vyhradená.

 

okolo slovenska FB.jpg


 
 

dnes je: 19.10.2019

meniny má: Kristián

podrobný kalendár

webygroup

English version

34880346

Úvodná stránka