Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Hlohovec - oficiálna stránka mesta

Bojnické zvesti - r. 2008 - č. 12

PODNIKATELIA HODNOTILI LETNÚ TURISTICKÚ SEZÓNU 2008 V BOJNICIACH

Združenie podnikateľov mesta Bojnice a Ekologického združenia cestovného ruchu NITRIANSKA KRÁĽOVSKÁ VÍNNA CESTA zorganizovali v posledný októbrový deň spoločné stretnutie podnikateľov mesta Bojnice a vrcholových manažérov NKVC v priestoroch Hotela pod zámkom v Bojniciach.
Cieľom pracovného rokovania bolo zhodnotiť spoločné aktivity v roku 2008 zamerané na rozvoj cestovného ruchu, prezentáciu kúpeľného mesta Bojnice a vinárskych oblastí, ktoré ponúkajú produkty cestovného ruchu spojené s krásnou prírodou, históriou, tradičnou kultúrou - najmä vínnou, poľovníckou, roľníckou a remeselníckou.
Primátor mesta Bojnice František Tám zhodnotil priebeh letnej turistickej sezóny 2008 v kúpeľnom meste Bojnice, ktorá bola bez vážnejších nedostatkov aj vďaka dobrej pripravenosti podnikateľov poskytujúcich ubytovacie, stravovacie a informačné služby návštevníkom mesta Bojnice. Pribudli nové ubytovacie zariadenia: penzión Termál na Kúpeľnej ulici, zrekonštruovaný
a zmodernizovaný bol Hotel Damona - Régia, v kúpeľoch bola odovzdaná do užívania časť Liečebného domu Lysec v náklade (po dokončení) 500 mil. Sk, pripravuje sa rekonštrukcia Hurbanovho námestia, výstavba podzemných garáží, rekonštrukcia miestnych komunikácií a chodníkov.
Podnikatelia sú ochotní investovať do svojich prevádzok v obchodnej kolonáde po odkúpení pozemkov od mesta. Požadujú počas letných turistických sezón predĺžiť zatváracie hodiny (nakoľko si to žiadajú návštevníci mesta), vydávanie stavebných povolení v zmysle stavebného zákona a pružnejšie reagovať na požiadavky podnikateľov.
Dôležitým bodom rokovania bola informácia o pripravenosti na efektívne čerpanie finančných prostriedkov zo štrukturálnych fondov a Kohézneho fondu v programovom období 2007 - 2013, ktorú podal podpredseda Trenčianskeho samosprávneho kraja PaedDr. Jozef Božík.
Na otázky prítomných lekárov a starostov obcí k poskytovaným zdravotným službám v Nemocnici s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach uistil prítomných, že Nemocnica s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach je prioritou Trenčianskeho samosprávneho kraja, a po jej oddlžení je možné uchádzať sa o získanie finančných prostriedkov z fondov Európskej únie na jej komplexné dobudovanie a skvalitnenie zdravotných služieb zakúpením modernej zdravotnej techniky.
Kladne hodnotil vybudovanie modernej UNIKLINIKY s rozpočtovým nákladom 320 mil. Sk UNIPHARMOU Prievidza, 1.slovenkou lekárnickou akciovou spoločnosťou so sídlom v Bojniciach, ktorá je členom Združenia podnikateľov mesta Bojnice.
Manažérka Združenia obcí MAGURA - STRÁŽOV Ing. Slavomíra Harcegová ponúkla pomoc prítomným starostom obcí Cigeľ, Kocurany a Zemianske Kostoľany pri písaní projektov na získanie finančných prostriedkov pre rozvoj cestovného ruchu v ich obciach. Starosta obce Kocurany a poslanec Trenčianskeho samosprávneho kraja Ing. Vojtech Čičmanec ako člen zdravotnej komisie podrobne informoval prítomných o zámeroch skvalitnenia zdravotných služieb v regióne Prievidza - Bojnice. Odporučil starostom a podnikateľom využívať služby Rozvojovej agentúry pri Trenčianskom samosprávnom kraji.
Na zasadnutí sa zúčastnila delegácia Ekologického združenia cestovného ruchu NITRIANSKA KRÁĽOVSKÁ VÍNNA CESTA vedená jej predsedom Ing. Pavlom Madom, ktorý prítomných podnikateľov a starostov informoval o akciách, ktoré NKVC organizovalo spoločne so Združením podnikateľov mesta Bojnice v roku 2008. Prevažná časť mala medzinárodnú úroveň.
Predseda Hornonitrianskej vetvy NKVC Peter Kováčik poďakoval Združeniu podnikateľov mesta Bojnice za pomoc pri organizovaní kultúrno-spoločenských podujatí Bojnické vínne trhy, Víno osobností, Odklínanie vína, Kráľovná vína, Putovanie za vínom, ktoré budú zdokumentované okrem knižnej podoby aj spracovaním filmu, čím sa aj kúpeľné mesto Bojnice zviditeľní s vinárskymi oblasťami Nitry, Zlatých Moraviec a Topoľčianok.
Na stretnutí odzneli podnetné návrhy na zlepšenie spolupráce mesta so spoločnosťami ako sú Kúpele Bojnice, a.s., UNIPHARMA Prievidza, 1.slovenká lekárnická akciová spoločnosť so sídlom v Bojniciach s cieľom vytvárať dobré podnikateľské prostredie v meste, financovanie športových aktivít a zlepšiť starostlivosť o starších občanov.
- Ing. Anton Chlpek, Združenie podnikateľov mesta Bojnice -

 

dnes je: 28.9.2016

meniny má: Václav

Dnes má službu:

Fraštacká lekáreň
SNP 10,
920 01 Hlohovec

033/7320014

ďalšie dni

Streda 28.9.
Fraštacká lekáreň
SNP 10,
920 01 Hlohovec
033/7320014
Štvrtok 29.9.
Lekáreň Pod Terasou
Hollého 1,
920 01 Hlohovec
033/3000043
Piatok 30.9.
Lekáreň Podzámska
Podzámska 41/A,
920 01 Hlohovec
Sobota 1.10.
Lekáreň BENU
Nitrianska 96,
920 01 Hlohovec
Nedeľa 2.10.
Lekáreň Schneider
HM Tesco,
Za Váhom 4082/1
Pondelok 3.10.
Lekáreň Pri stanici
Železničná 4,
920 01 Hlohovec
033/7301859
Utorok 4.10.
Lekáreň U sv. Michala
Hlohova 13,
920 01 Hlohovec
033/7302502
Streda 5.10.
Lekáreň U sv. Panny Márie
Námestie sv. Michala 25,
920 01 Hlohovec
033/7421242
webygroup

English version

21554871

Úvodná stránka