Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Hlohovec - oficiálna stránka mesta

Zámok Hlohovec

Zámok Hlohovec otvára svoju prvú letnú sezónu

Plagát

Otvorenie letnej turistickej sezóny je tu. Prvý júnový víkend je presne ten sa čas, kedy sa verejnosť dočkala aj definitívneho otvorenia objektu Zámku Hlohovec pre širokú verejnosť. Niekoľko príležitostných podujatí dovolilo nazrieť do jeho zrekonštruovaných priestorov, no nebolo možné navštíviť túto dominantu mesta bežne. Toto sa od 1. júna 2019 mení a Zámok Hlohovec bude mať otvorené svoje brány päť dní v týždni. Od stredy do nedele v čase od 10:00 do 16:00, cez víkendy do 18:00. Sprístupnená je časť prvého, druhého i tretieho podlažia. Zážitkom pre vás budú nie len priestory Vlastivedného múzea, ale tiež virtuálne prehliadky prostredníctvom tabletov a 3D okuliarov. Okrem prehliadok však Mestské kultúrne centrum, ktoré od mája prevzalo správu nad objektom zámku, ponúka aj nové služby. Za poplatok môžete v priestoroch zámku absolvovať svadobné fotografovanie. Ak vás čaká svadobný deň, výnimočnú atmosféru môže mať aj obrad, ktorý môžete mať priamo v najkrajšej časti, v knižnici zámku. Samozrejme, počas letnej sezóny sa môžete tešiť na mnohé kultúrne podujatia, ktoré bude zámok hostiť. Všetky potrebné informácie o otváracích hodinách, vstupenkách, cenníku služieb i o pripravovanom programe nájdete na stránke www.mkchlohovec.sk.

http://www.mkchlohovec.sk/zamok-hlohovec/ 

 

Čo vás čaká na zámku?

1. nadzemné podlažie
Výstava výtvarníčky Radky Hrabovskej
Fotografická výstava o priebehu rekonštrukcie zámku
Sprístupnenie kaplnky

3. nadzemné podlažie
Expozícia Vlastivedného múzea Hlohovec


Najvýznamnejšia historická pamiatka mesta

Zámok, pôvodne stredoveký hrad z 13. storočia, oficiálne označovaný ako kaštieľ, je najvýznamnejšou stavebno-historickou pamiatkou mesta. Trojpodlažná stavba v tvare nepravidelného päťuholníka je klenotom mesta a srdcovou záležitosťou jeho obyvateľov. Jeho história je spätá s významnými šľachtickými rodmi Thurzovcov, Forgáčovcov a Erdődyovcov, ktorí boli poslednými majiteľmi zámku. Štyri desiatky rokov slúžil hlohovský zámok ako priestory Výchovného ústavu pre mládež v Hlohovci. Po jeho premiestnení bol objekt zámku verejnosti neprístupný. Chátral až do roku 2014, keď sa najprv dobrovoľníci z OZ Zámok Hlohovec a následne aj mesto Hlohovec pustili do práce na jeho obnove. 

Od jesene 2018 je zrekonštruovaná časť budovy zámku opäť prístupná verejnosti. Návštevníkov v budúcnosti čaká stála expozícia Vlastivedného múzea, virtuálna prehliadka pôvodnej podoby zámku, galerijné priestory s aktuálnymi výstavami a nádvorie, ktoré poskytuje priestor na kultúrne podujatia. Rekonštrukčné práce naďalej pokračujú. Súčasťou zámku budú aj ďalšie expozície Vlastivedného múzea v Hlohovci, informačné centrum s kaviarňou i Hlohovský salón vín, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou hlohovského regiónu. 


 

dnes je: 25.6.2019

meniny má: Olívia, Tadeáš

webygroup

English version

33705658

Úvodná stránka