Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Hlohovec - oficiálna stránka mesta

Zámok Hlohovec

Zámok HlohovecPečať - Zámok Hlohovec

Najbližšie podujatie:

Čarovné Vianoce na zámku

 

CONSUTI IN VITAM

Vernisáž výstavy Radky Hrabovskej

 

Vernisáž

Pozývame vás na vernisáž výstavy pod názvom CONSUTI IN VITAM talentovanej hlohovskej výtvarníčky Radky Hrabovskej.

Kresby, grafiky, papierové 3D objekty a inštalácie reflektujú hľadanie údelu ľudskej existencie. Výstava je realizovaná v štyroch miestnostiach, ktoré sa stávajú miestom pre príbehy. Príbeh úlohy v živote muža, ženy, matky, príbeh dieťaťa i toho, čo malo ostať skryté, zamlčané či zabudnuté.

Kedy?
Štvrtok 15. 11. o 17:00

Kde?
Výstavné priestory na Zámku Hlohovec

V čase trvania vernisáže budú sprístupnené galerijné priestory zámku na prvom nadzemnom podlaží a kaplnka.

..................................

 

Informácie pre verejnosť

Vzhľadom na dlhšie trvajúce vyjasňovanie si podmienok dotácie z ministerstva kultúry bude do konca tohto roka zámok v správe mesta a to trochu limituje jeho plnú prevádzku.

Keďže personálne pokrývame prevádzku zámku zamestnancami Mestského úradu nad rámec ich pracovných povinností, nie je možná jeho nepretržitá prevádzka.

Plánujeme však v priestoroch zámku viacero podujatí. O všetkých otváracích termínoch budeme verejnosť informovať prostredníctvom webstránky mesta a na facebooku Mesto Hlohovec.

Od 1. januára bude zámok zverený do správy mestskej príspevkovej organizácie, ktorá zabezpečí jeho riadne sprístupnenie v pravidelných otváracích hodinách, vrátane všetkých výstavných priestorov, ktoré boli odprezentované. Zároveň dostane priestory na 3. nadzemnom podlaží do podnájmu Vlastivedné múzeum, kde bude mať sprístupnené svoje zbierky.

Ďakujeme za vašu priazeň a pochopenie.

 

Čo vás čaká na zámku?

1. nadzemné podlažie
Výstava výtvarníčky Radky Hrabovskej
Fotografická výstava o priebehu rekonštrukcie zámku
Sprístupnenie kaplnky

3. nadzemné podlažie
Expozícia Vlastivedného múzea Hlohovec


Najvýznamnejšia historická pamiatka mesta

Zámok, pôvodne stredoveký hrad z 13. storočia, oficiálne označovaný ako kaštieľ, je najvýznamnejšou stavebno-historickou pamiatkou mesta. Trojpodlažná stavba v tvare nepravidelného päťuholníka je klenotom mesta a srdcovou záležitosťou jeho obyvateľov. Jeho história je spätá s významnými šľachtickými rodmi Thurzovcov, Forgáčovcov a Erdődyovcov, ktorí boli poslednými majiteľmi zámku. Štyri desiatky rokov slúžil hlohovský zámok ako priestory Výchovného ústavu pre mládež v Hlohovci. Po jeho premiestnení bol objekt zámku verejnosti neprístupný. Chátral až do roku 2014, keď sa najprv dobrovoľníci z OZ Zámok Hlohovec a následne aj mesto Hlohovec pustili do práce na jeho obnove. 

Od jesene 2018 je zrekonštruovaná časť budovy zámku opäť prístupná verejnosti. Návštevníkov v budúcnosti čaká stála expozícia Vlastivedného múzea, virtuálna prehliadka pôvodnej podoby zámku, galerijné priestory s aktuálnymi výstavami a nádvorie, ktoré poskytuje priestor na kultúrne podujatia. Rekonštrukčné práce naďalej pokračujú. Súčasťou zámku budú aj ďalšie expozície Vlastivedného múzea v Hlohovci, informačné centrum s kaviarňou i Hlohovský salón vín, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou hlohovského regiónu. 


 

dnes je: 18.4.2019

meniny má: Valér

webygroup

English version

33058800

Úvodná stránka